| Teo026 a întrebat:

Recent mi-am cumparat un ATV 125 china, cu 3 trepte. De 2 zile am o mica problema cu el. Insemnand ca porneste doar impins. Cand dau la automat, invarte, insa nu primeste scanteie la bujie, cand il imping am scanteie si porneste imediat. Nu am buton de taiat scanteia. Nu inteleg ce sa ii fac sa am scanteie cand dau si la buton.

2 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Fa o revizie la instalatia electrica daca te pricepi poate fi ceva in scurt, de manca tot curentul vezi contactul/butonul de pornire probabil e de acol

| coco4782 a răspuns:

Bobina de inductie, mai pe inteles, aprinderea. Deci daca impins da curent, problema e inainte de bobina. Verifica toate firele posibile, masa.