| Andrei555678 a întrebat:

Salut,recent vreau sa imi cumpar o masina noua tip SUV, am un buget de 17 mii de euro(nu mai mult de atat).M-am orientat spre un Suzuki Vitara cu motor de 1.4.Imi place si Kia Stonic cu motor de 1.2, dar nu stiu cati cilindri are(cred ca 4).Imi puteti recomanda voi masini tip SUV noi noute? Sa aiba motor cu 4 cilindri neaparat.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Honda sau nissan mai bine. Gasesti la merkelandia cate vrei mai damblagite cu km dar asta e europa nesatula bani multi pe niste nimicuri. Din tara nu recomand pentru ca nu fac reviziile corecte si merg prost cu ele soferii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Duster.

| sierra1 a răspuns:

Nu mai căuta, prima ta soluție (suzuki) e excelentă!

| Andrei555678 explică (pentru sierra1):

Stiu,mi se pare foarte misto, si motorul puternic, interiorul de plastic dar nu am pretentii.

| Quassaar a răspuns:

SsangYong Korando. Am făcut test drive cu el și se comportă super. Motor de 1.5-benzina, 163 CP, cuplu 260 Nm.
Preț promoțional 17990 euro.

| Whitesnake99 a răspuns:

Pai da...are sens... vrei si masina noua si SUV si putini bani. ca romanu. Normal ca raman doar Suzuki si Kia. Mie nici un Tiguan nou la 25k nu m-a multumit ca si calitate la interior, la Kia si Suzuki nici nu vreau sa ma gandesc laughing

| Andrei555678 explică (pentru Whitesnake99):

Sunt foarte multe masini suv noi in segmentul asta de pret, ai idee ce spui macar?