| alyalina1798 a întrebat:

Am luat permisul si vreau sa imi iau o masina luna aceasta. Am 5000 de euro. M-am gandit serios la un Audi. Imi place stilul. Nu ma pricep la puterea pe care o are un motor etc.Masina o voi lua de pe OLX. Imi puteti da cateva caracteristici ale unei masini ok? am inteles ca trebuie sa aiba anul apropiat de 2016, mai multe nu stiu. Ma gandesc la un Audi a4 sau a 6. Am vazut ca sunt destule. Preturi incepand de la 3000 chiar.

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ia un audi cu 5000 de euro si pe urma mai bagi 5000 in el. Ia-l cu 3000 si pe urma bagi 10 mii. Cu cat e mai ieftin cu atat bagi mai mult. Nici macar din 2010 nu gasesti unul cu 5000.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Audi A6 de la 3000 euro? Amuzant. Asta inseamna un cotet, nu o masina.

Lasa marcile premium la bugetul tau.

Cu 3-5000 euro gasesti un Audi vechi de 15 ani si cu peste 250.000 km.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vrei o masina catusi de cat bunicica te duci personal si o cumperi din Germania. La pretul de 5000 de euro nu vei gasi o masina mai "tanara" de 6-7 ani. Incearca sa intri si sa vezi si la masini putin avariate si un mecanic bun te-ar putea ajuta sa gasesti ceva foarte bun insa avaria sa nu afecteze partile esentiale (directie, motor, partea frontala). Succes.

| OldSoul a răspuns:

Anul apropiat de 2016... probabil te referi la anul in care a fost inmatriculat astfel sa nu ai probleme cu timbrul de mediu, daca, da, asa e, sa fie inmatriculata dupa 2014, cu cat mai aproape de 2016 cu atat mai bine, deoarece inseamna ca masina a fost folosita mai putin pe drumurile noastre.
Eu zic ca e oke, un a4 pentru tine, dar sa fie pe benzina, deoarece diselurile vor turate, iar tu fiind fata probabil nu o vei tura suficient si in scurt timp e posibil sa apara probleme la turbina.
Deci cel mai bine ai cauta un a4 din 2002 pana in 2005, cu motor de 1.6 benzina.
Cel putin asta e parerea mea.

| DariaElena2004 a răspuns:

Nu lua Audi sau BMW, consuma multa benzina.
Eu asa stiu. Oricum e decizia ta de ce cumperi