| kostinell a întrebat:

Salut,revin si eu cu o intrebare legata de un cielo. Daca opresc motorul,nu mai porneste decat impinsa, bateria o am de 2 luni,e noua; semnalele au luat-o razna,cand merg cand nu merg,avariile,caldura/ac-ul la fel, turometrul cand sta la 8000 cand sta pe 0 cu motorul pornit. Aveti idee ce ar putea fi..sigurante ceva.e seara si nu am mai stat de ea sa mai verific ceva acum, dar specific ca azi am schimbat contactul electric pentru ca celalat mi se stricase.a mers perfect pana acum 1 ora.Astept pareri, multumesc!

Răspuns Câştigător
| MikyGolanu a răspuns:

Ai un scurt-circuit undeva si se descarca bateria din cauza aia, merg aiurea avarile, semnalizarea...tot felu de tampenii

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi intr-un service ca ai contactele electronice duse si risti sa-ti ia foc! Un motor sa stea in 8000 de ture? Pai ce e? Motocicleta? Ori iti arata eronat, ori se duce naiba partea electrica de tot. Cielo oricum are limitare pe la 6500 rpm...