| Alexdapatabus a întrebat:

s-a aprins becul rosu de benzina din bord... am un opel corsa 1.0 din 2002 rezervor de 45. Stie cineva cati km mai pot merge cu ea asa? am fost nevoit sa plec urgent si n-am mai avut timp sa trec pe la benzinarie. am crezut ca imi ajunge benzina dar n-a fost asa. pana la cea mai apropiata benzinarie am cam 7 km de mers. becul s-a aprins fix cand am parcat-o

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Teoretic, mai ai 5 litri de benzina din momentul cand ti se aprinde becul. RobertN vorbeste aiurea. El are injectoare la motor pe benzină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ai inca 10 litri de benzina in ea garantat, adica 50-60 km, nu depasi ca s-ar putea sa distrugi injectoarele.
La a mea spre exemplu mai am 80 km de mers, dar am rezervorul de 62.

| AlyNDriftKing a răspuns:

Mai ai 5 litrii in rezervor de la aprinderea becului. Mai ai pentru circa 60-70 KM.