| George12356456 a întrebat:

Salut, se poate pune modul de închidere centralizata la închiderea pe aer (vacum) la un audi a4 b5 din 1998?

8 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Are modul de inchidere centralizata din fabrica, ce doresti mai exact sa faci?

| George12356456 explică (pentru Ironwin):

Sa o deschid din telecomanda.

| Ironwin a răspuns (pentru George12356456):

Ai nevoie de o alarma auto si ai rezolvat problema. Cauta un atelier in zona ta.

| George12356456 explică (pentru Ironwin):

Eu vreau doar sa scap de deschiderea din cheie. Vreau sa o deschid de la buton, atata tot.

| Ironwin a răspuns (pentru George12356456):

Pai asta iti spun sa faci, este cea mai simpla varianta. Mai sunt cateva variante, dar din moment ce intrebi de un modul existent pe masina ta, ma gandesc ca nu ai suficiente cunostinte electrice pentru a improviza ceva. Deci, mergi la un electrician sa iti monteze cea mai ieftina alarma (daca nu vrei poti renunta la sirena) si ai rezolvat problema.

| George12356456 explică (pentru Ironwin):

Nu ne înțelegem foarte bine, eu spun ceva iar tu îmi răspunzi altceva. Mulțumesc oricum pentru amabilitate.

| Ironwin a răspuns:

Pentru montarea alarmei cat si montarea modulului cu telecomanda ai nevoie de cunostinte ridicate in electrica auto (se monteaza cam la fel). Diferenta de pret intre ele nu este mare si nu justifica sa montezi doar un modul cu telecomanda. Alegerea iti apartine si raspunsul este da, poti monta un modul de inchidere centralizata cu telecomanda.

| George12356456 explică (pentru Ironwin):

Bun, și dacă cumpăr un modul (PNI ), nu exista riscul ca altcineva care are achiziționat același modul sa îmi poată descuia mașina?