| ViviC a întrebat:

Se potriveste motorul si cutia de viteze de la Peugeot 106 de 1.1 cm la un Citroen Saxo tot cu motor de 1.1 cm?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Da, pentru că sunt modele gemene. Prima dată în 1992 a apărut Peugeot 106, ulterior în 1996 a avut loc un facelift și apariția modelului Saxo, ca înlocuitor al modelului Citroen Ax.
Interiorul și panourile exterioare diferă, restul este identic.

| Panamax a răspuns:

"Citroën Saxo a fost o mașină de oraș produsă de producătorul francez Citroën din 1996 până în 2004. Acesta a împărtășit multe piese de motor și caroserie cu Peugeot 106 (care în sine a fost o dezvoltare a Citroën AX ), diferența majoră fiind interioarele și panourile caroseriei. "

Sursa wikipedia

Romeo e zero in mecanica dar a cautat el in locul tau.