| HelloWirus a întrebat:

Spuneti-mi si mie de ce se aude un scartait la volanul de la masina cand virez? Se aude foarte tare. Masina nu are servo, nu are joc la volan. Scartaie destul de urat. Spuneti-mi si mie din ce cauza si ce trebuie sa ii schimb si cat ma costa. Multumesc Anticipat.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Or bucsa or axul sunt uzate!

4 răspunsuri:
| heddy10 a răspuns:

Poate de la biele sau caseta de directie

| gabi_5149 a răspuns:

Urmatoarele cauze,pot fi: amortizore uzate,duc,la tasarea bucsei,lagaarului amortizor si distrugerea rulmentului lagarului amortizor,deformarea bilelor aestuia,ducerea la un zgomot de sactait, sau huruit, la ingreunarea virari stanga+dreaptain repausul masini, ducerea la uzura prematura a capetelor de bara, si sferelor bieletelor de directie adica a jocurilor acestora in mers dvs. nu veti simti ingreunarea directiei dar auziti scartaitul care lati sesizat.

| NighTMaRe_2943 a răspuns:

Du-te si tu cu ea la un servis. Eu nu stiu ce sa-ti zic ca n-am inteles nimic, dar eu zic so duci la un serviswinking succes

| serbimoto a răspuns:

Axul poate fi uzat sau ruginit. Daca scartie foarte tare poate fi o problema care poate fi reparata doar la service.