| Veninul a întrebat:

Salut, stie cineva care ar fi costurile unui audi a6 avant 2. 7tdi in Germania? Adica impozit, asigurare, vigneta, pe an mentionez ca am 19 ani si am permisul de un an.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozitul vreo 2000 ron
RCA la vârsta ta probabil tot pe la un 1500 1800 ron
Consumul de combustibil... Cacalau

Dar iarăși, ca la multe întrebări de pe site ul asta, de ce te interesează costurile dacă îți iei o mașină premiul cu un motor asa mare? Ca merge pe premiza ca ți o permiți dacă o cumperi.

| Veninul explică (pentru suntserios):

Ma interesa ca una e sa dau 10 mii pe masina si alta e sa dai pe urma cate 1000euro in fiecare an la stat ar fi o pasiva care sar epuiza in 10 ani.

Răspuns utilizator avertizat