| ViviC a întrebat:

Stie cineva cat costa manopera pentru conversie volan (dreapta-stanga) pentru un Smart Forfour din 2004, cu piesele tale?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mult, mult mai mult decat ar costa masina aia, veche de 15 ani.
Pentru ca necesita schimbarea completa a bordului, a ceasurilor, a partii electronice, electrice si mecanice a masinii, a pedalelor, a circuirtelor electrice, a podelei cu schimbator de viteza pe partea cealalta samd
Asteapta-te undeva la minim 8000-10.000 de lei manopera, fara piese!
Este foarte mult de munca si apoi va trebuii sa o duci la RAR, la omologat.
Sfatul meu este sa-ti cumperi o masina care sa nu necesite aceste modificari majore.
Cumpara-ti ceva care iti permiti, foarte micut si ceva mai nou, macar la 8-10 ani vechime, ca te va costa oricum consumul de petrol si ppiesele, ca la o masina veche, este nevoie permanent ba de o piesa sau alta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai mult decat masina

| Mad1 a răspuns:

500 euro cu piesele tale

| Mad1 a răspuns:

500 euro manopera

| MariusXP a răspuns:

Prețul fără piesele tale este aproximativ 1000-1300Euro dar cu piesele tale nu știu dacă accepta prietenul numit service...
Dar dacă e să accepte, manopera este intre 2000 și 3000 de lei, mai mult nu merită.