| dan_3145 a întrebat:

Salut
Stie cineva ce trebuie sa fac la un tractor U650 s-a spart un furtun de la cilindru de forta si dupa ce am complectat cu ulei hidarulic H46 ridica tirantii dar nu vrea sa ma iridice discul.
Multumesc

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Probabil datorita greutatii discului nu mai are presiunea necesara si nu mai poate dezvolta puterea necesara ridicarii! Pot fi si alte probleme dar cel mai probabil aceasta este problema.

| tyty_1709 a răspuns:

I-ai facut aerisire tirantului la rece?

| MrTech1HD a răspuns:

Posibil o gaura mica, pe unde scapa presiune. Cel mai indicat este sa pui furtune noi

| dan_3145 explică:

Raspunsul corect este:
aerisirea cilindrului o face singur. Eliminarea tuturor punctelor pe undesunt scurgeri cat de mici.La mine am descoperit ca unul dintre furtune era piscat si pe acolo se pierdea presiunea. in rest ulei pana ce da afara pe la surubul de verificare si motor pornit.