| ViviC a întrebat:

Stie cineva daca este vreo problema daca bag antigel albastru la un Opel Astra G 1.7 Dti?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu implineste specificatiile tehnice descrise de fabricant poti adauga costuri aditionale in reparatii mai tarziu. In manual iti vine indicat ce tip de antigel ai nevoie. Normal e G15 - G15+ si G15++ in functie de clima temperatura au o rezistenta slaba sau puternica.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Daca nu este antigelul recomandat de fabricant pentru acel motor ar putea aparea probleme.Eu zic sa nu te zgarcesti pentru cativa lei si sa il cumperi pe cel care trebuiewinking.

| ViviC explică (pentru ClaudiuM1997):

Nu este problema de bani dar am luat un bidon de 20 l, am comandat rosu si a venit albastru. Oricum cel rosu este mai ieftin.