| georgerdc a întrebat:

Salut! Stiti cumva un site/firma buna sau foarte buna care vinde masini noi sau secound hand la un pret bun si este in zona Bucurestiului?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tiriac auto

| relian a răspuns:

Masina noua este masina noua, nu conteaza cine o vinde, dar ca idee, masinile noi se vind numa de catre reprezentanta, altcineva nu are de unde avea masini noi la vinzare
Masinile alea noi ce le vezi tu la acele reprezentante nu-s masinile celui care are acel magazin, el doara le vinde, is masinile fabricii.

Magazinul, sau cum ii se spune reprezentanta este magazinul unei persoane, sau a unei firme, care are contract cu fabrica, ala pune in acea afacere magazinul, locul de vinzare, fabrica baga produsul, apoi i se da stiu si eu ce procent celui cu reprezentanta.

Masini folosite vinde oricine, atit reprezentantele cit si alte magazine sau firme.
De regula reprezentantele vind masini folosite daca nu prea are mult de reparat la ele, apoi le baga un pret de ala de iti cad plombele laughing si cam aia este, deci cel mai bine este ca cumperi de la firme mici sau direct de la om, acolo is cele mai mici preturi.

Te duci si in tirg, masina trebuie verificata bine, de cineva care se pricepe, evenatual scanata, condusa putin sa vezi cum merge, cam asa se cumpara o masina.
Nu exista webiste sau loc cu masini bune laughing masini bune 100% is cele noi, in rest dupa cum nimeresti, sau dupa cum verifici masina inainte de a o cumpara.