| AnOnImUl321123 a întrebat:

Salut, sunt curios, cati km poti face cu un plin, la Mercedes c200 kompressor? An 2003 benzina. 12% consum in mediul urban, 6% consum extra-urban si 8% consum mixt. Capacitate rezervor 62L si 163 de cai putere. Am cautat pe net dar nu imi da. Multumesc de ajutor, sa aveti o zi buna!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rezista 800 km

| Simpatic a răspuns:

Cu regula de 3 simpla...dar nu vei sti niciodata exact cat poti merge cu 62 de litri decat intr-un mod relativ, stii de ce? pentru ca km/h vor varia, tu poti merge indiferent de zi cu 60 km/h?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chiuleai inca din clasa a 3-a?

| AnOnImUl321123 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Hahaha nu prea am fost prieten cu scoala

| Panamax a răspuns:

Cam 600 la gramada.Sub 10% nu ia.

| Cismi a răspuns:

775 km, sa zicem undeva la 750 km ca sa fii sigur, cam asa.

| AnOnImUl321123 explică:

Multumesc pentru raspunsuri, am uitat sa zic, e manuala.