| MiHaiTzAAA1997 a întrebat:

Sunt din Iași si saptamana viitoare voi avea examenul de practica. Am niste frici in legatura cu intersectiile unde am OPRIRE insa nu am vizibilitate in stanga si in dreapta din cauza randului de masini parcate. Mi-e frica sa nu vina o masina din partea stanga si mi se puna frana.
Cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Florin458 a răspuns:

Pai mergi foarte foarte incet pana ajungi in coltul intersectiei cat sa poti vedea macar putin daca vine ceva sau nu, apoi in functie de situatia pornesti mai departe.Scapa de emotii si mult succes!

| MiHaiTzAAA1997 explică (pentru Florin458):

Problema e in felul urmator: eu stau deja cu masina langa coltul intersectie, insa uite ca sunt nevoit uneori sa dau masina pana in strada (prima banda), unde sunt parcate masinile neregulamentar.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă mai ai ore de conducere până la examen, spune-i instructorului treaba asta și exersați ce crezi tu/el că trebuie exersat