| sebianitei a întrebat:

Salut! Sunt incepator si momentan conduc un opel astra g 1.6 benzina si as dori sa-mi achizitionez o alta masina. De mic mi-a placut bmw e46 si acum ca am permis as dori sa achizitionez unul. Problema este ca nu stiu daca ar fi o alegere buna tinand cont ca modelul este unul vechi si din ce am citit pe forumuri si destul de problematic. M-as orienta spre motorizare de 1.8 benzina, max 250k km, manual, an 2003-2005, ceva dotari, buget 4000mii de euro. Niste sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca iti place, ia-o. Pana la urma e o masina, nu dependenta de heroina.
Obisnuieste-te cu ideea ca vei avea piese scumpe, consum mare si aderenta redusa.
Restul sunt doar avantaje, placerea de a avea masina pe care ti-ai dorit-o.

2 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Sfatul meu este sa utilizezi o masina pe care o poti intretine, duce, alimenta si toate cele.
Daca vrei sa iei efectiv niste rable este alegerea ta l, dar nu recomand

| Superior a răspuns:

Diferentele dintre Astra G si E46 nu sunt cine stie ce. Tot ce aduce o schimbare e tractiunea aia spate care, daca nu stii sa stapanesti perfect tractiunea fata, e mortala.