| MarinelGoj a întrebat:

Cât de curând voi lua permisul si am nevoie de o mașină, aș dori sa mă sfătuiți ce ar trebui să aleg dintre cele 2 masini pe care le-am ales. Opel Astra H 1.6 Benzină, 2005, HachBack sau Vw Passat 1.8 T Benzină, 2003, Berlină.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru incepatori este recomandata o masina ieftina si rezistenta, pana ce te acomodezi (primii 3 ani).
Pretul si modelul ti-l poti alege tu, starea tehnica lasa la verificarea atenta a unui specialist cunoscator.
Mai bine dai 100 euro pentru constatare decat 1000 euro pentru reparatii...

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda o masina romaneasca de banii care-i dai pe ceel straine, dar mai tanara, una la 5 ani vechime, ca sa nu bagi banii cu caruta in vechituri de 12-15 ani, mai ales ca esti incepator.

| UserRo10 a răspuns:

1.8 turbo mananca in zilele bune 10%, dar observi performanta. O Skoda Octavia 2 e buna de inceput

| cyupaku a răspuns:

Ia un opel este pentru tot romanul

| Surtulecs a răspuns:

Buna! Domnule eu as opta pentru opel. are mai multe caracteristici decat Vw. Diferenta dintre ele 2 este de putere
Vw are 150 cp fata de opel ce are mai putin. Intr-o intrebare anterioara adresata de dumneavoastra legata de caracteristicile opelului v-am aratat care e treaba cu opelul.

Sper ca te-am ajutat!