| alexgerchev a întrebat:

Salut!
Sunt posesori pe aici de Audi a4b8 2010-2014 cutie automata(143 putere) sedan?
Imi puteti da pareri despre masina costuri de intretinere si ce cutie automata sa caut?
Multumesc

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Ce transmisie automata sa cauti? Nu cauti nimic, masina vine cu transmisia care vine, toate anul ala asa sunt.
Costuri de iontretinere? Ce inseamna pentru tine cost de intretinere? Ingtreb pentru ca multi confunda reparatia unei masini cu intretinerea ei.
Cind spui intretinere te referi ce se face uzual, in mod obisnuit la orice masina, indiferent ca e noua sau veche.

Schimb ulei, frine, mai stiu eu ce alte fluide, deci chestii generale, cauciucuri etc.

Cind masina s-a defectat, aia nu se mai numeste intretinere, se numeste reparatie.
Deci tu la ce anume te referi?
Intretinerea unei masini este la fel pentru una noua cit si pentru una de 100 de ani sa zicem asa.
Ce faci la o masina noua, aia faci si la una veche ca intretinere.

Ai pantofi si ii intretii, ce inseamna asta? dai cu crema, cureti de noroi, de praf, asta e intretinere.
Daca se rupe talpa sau zse deslipeste aia se numeste deja reparatie ok?
E bun, pentru ca am vazut pe aici destui care incurca avioanele cu submarinele.