| 8788 a întrebat:

Salut te rog daca poti da-mi codul am un ford transit si imi trebuie codul de la radio, radio ford original 1500 RDS : M 023530

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

După ce aveţi codul de deblocare, acesta trebuie introdus în aparat. Acest lucru se face folosind tastele 1-4 ale unităţii audio, fiecare tastă controlând poziţia corespunzătoare (deci tasta 1 controlează poziţia 1, tasta 2 - poziţa 2). Apăsaţi consecutiv tasta 1 până când pe ecran, pe poziţia 1, apare cifra dorită. Apoi apăsaţi consecutiv tasta 2, până când pe ecran, pe poziţia 2 apare cifra dorită. Procedaţi la fel şi pentru poziţiile 3 si 4 ale codului

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pentru această serie codul este;
1504 Baftă
Ştii să bagi codul!

| 8788 explică (pentru onasis1961):

Salut la mine la adio sunt cifra de la 1 la 4 codul acesta cum il bag?

| 8788 explică (pentru onasis1961):

Salut am bagat codul care mi l-ai dat si imi da ca este gresit. se poate sa aiba alt cod? ce sa fac cu radioul? daca poti ajuta-ma

| macearock a răspuns (pentru onasis1961):

Buna ziua. Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati cu un cod de casetofon pentru Ford Transit din 2008 cu seria V044872. Va multumesc mult. O zi buna.

| onasis1961 a răspuns:

Dacă aţi decuplat bateria, aţi decuplat casetofonul sau din alte motive, la pornirea casetofonului vă este cerut un cod şi nu îl mai găsiţi, citiţi în continuare. Totuşi, este indicat să vă uitaţi prin actele maşinii, găsirea codului este mai simplă decât procedura ce urmează; pentru introducerea codului, săriţi la ultimul paragraf.

Pe unele modele, puteţi afla seria necesară obţinerii codului de deblocare ţinând apăsat tastele 2 şi 6, când unitatea audio este blocata (merge la Fiesta 02-06 şi Fusion 02-05 (adică cele cu unitatea audio împărţită în 3 bucăţi), dar şi la alte modele). Pe altele, 1 şi 6. La unele, seria se poate vedea prin torpedo, dacă se dă jos uşiţa, fără a scoate unitatea.

Metoda următoare e verificată pe Focus 98-04, Fiesta 96-02, Mondeo 97-03 :
După ce aţi scos unitatea audio, va trebui să identificaţi seria aparatului dumneavoastră, adică să găsiţi un cod aflat pe lateralul aparatului, care începe cu litera M şi este urmat de 6 cifre. Notaţi acele 6 cifre.

| Antonescu_Constantin_1976 a răspuns:

Am un casetofon ford transit original 1500rds si s-a blocat bagand codul gresit.ma poti ajuta cu un cod de deblocare? are v032901 asta cica ar fi seria lui.