| Sergiu1997 a întrebat:

Salut, fratilor am un Ford Transit din 2007 si imi trebuie codul de radio e 1500 RDS si nu dau nici cum de el, care ma poate ajuta va rog imi trebuie neaparat. DAU FUNDA! tonguewinking

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Să fii tu sănătos.
Fiecare casetofon are un cod unic, antifurt cică. Ar trebui să-l găsești în cartea mașinii, pe el mă îndoiesc că este scris vreun cod.
Mai poți merge cu el la un atelier de alarme și sisteme audio să ți-l decodeze, sau l-ai putea decoda chiar tu, numai că nu am idee cum.

| AgathaRo a răspuns:

In manualul masini trebuie sa fie trecut. Alta varianta este sa scoti casetofonul si ai un fel de serie pe ea, cauti programul dupa marca cas-ului tau de aici http://www.reno.ro/Softuri-Deblocare-Casetofoane-auto-t211894.html succes!