| Iulian_Vali_1999 a întrebat:

Știe cineva sau a dat de permis și Cum e când dai examenul auto adică cu polițistul. Ce te întreabă Cum faci ce trebuie sa face de când intri în mașină și pana ieși din mașină cu permisul sau fără el?

Cine știe? Va rog

Răspuns Câştigător
| BeatTheASS1234 a răspuns:

Practic prima si prima data trebuie sa ii arati in portbagajul masinii trusa de prim ajutor, extinctorul si cele 3 triunghiuri reflectorizante, dupa care inchizi portbagajul si va suiti in masina.
Inainte sa pleci o sa te intrebe ce acte trebuie sa ai mereu la tine cand esti la volan (Mie mi-a dat instructorul o foita cu ele si mi-a zis sa le invat). Dupa chestia asta iti spune ca poti sa pleci cand esti pregatit (Iti pui centura, pornesti masina, scoti frana de mana, semnalizezi plecarea de pe loc si te pui in miscare), dupa care politistul o sa iti spuna pe unde sa o iei (De ex: in prima intersectie faci dreapta / Aici efectuezi intoarcerea din 3 miscari / Aici faci o parcare laterala / In interesectia cu sens girator iesi pe a 3-a iesire) pana cand te intoarce inapoi la punctul de plecare si iti spune daca ai luat sau nu.
In cazul in care ai reusit sa treci permisul o sa iti vina prin posta in maxim 7 zile (Mie mi-a venit fix in 7) dar daca nu ai rabdare si vrei sa conduci poti sa te duci a doua zi sa iei o dovada care inlocuieste permisul timp de 2 saptamani, cu care poti sa conduci o masina.
Sper ca am fost de ajutor.

| Iulian_Vali_1999 explică (pentru BeatTheASS1234):

Mulțumesc mult ....chiar mi-ai fost de ajutor

1 răspuns: