| BoyDCartier a întrebat:

Tocmai ce am pus intrebarea aceasta http://www.tpu.ro/......e-mare-de/ si am hotarat sa cumpar bateria aceasta http://www.emag.ro/......6LWQYBBM/. Acum am alta problema...Merge totul bine, doar ca masina nu mai poate coti.Cand cotesc se aude ca un aspirator si misca foarte putin rotile(1milimetru). I-am pus ulei rosu pe la ax si niste chestii albe din plastic ce sunt pe acolo, dar nimic... Vreo idee cineva de la ce e si ce e de facut?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La directie, probabil are un motoras cu roata zimtata, pusa pe o cremaliera.
Ori s-a tocit cremaliera si/sau rotita de pe motor, ori piesele sunt sarite de la locul lor.

| BoyDCartier explică (pentru NoTurbinaNoGood):

O sa o desfac iar si o sa fotografiez mecanismul pentru ca eu atunci cand am desfacut o nu am observat vreun motoras(erau 4fire legate de intreg axul cu cele 2 roti si mai multe rotite din plastic albe). De precizat ca nu am desfacut chiar totul, doar cat sa ajung la chestiile alea de plastic unde am bagat ulei.Iti multumesc pentru raspuns si pentru ca esti activ pe acesta categorie!

| BoyDCartier explică (pentru BoyDCartier):

Totusi nu cred ca ar trebui sa fie tocite asa rau rotitele pentru ca nu am solicitat o foarte mult cat timp m-am jucat cu ea...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru BoyDCartier):

Probabil e sarita o rotita de la locul ei. Urmareste functionarea lor, cand desfaci.
Cu placere!

| ExprimareLibera a răspuns:

Poate ai ceva probleme cu servo. Mergi la un mecanic să verifice el dacă îți prinzi urechile. Frumoasa mașina oricum, sunt invidios.

| BoyDCartier explică (pentru ExprimareLibera):

Mersi! Si eu o am de cativa ani buni(3-4) si am decis sa ma joc iar cu ea, dar din pacate s au invit problemele pe care sigur le voi rezolva.Nu am mai vazut un model asemanator in Romania, dar tatal meu care lucreaza in Slovacia mi-a spus ca a vazut un hammer asemanator decupat(al meu e inchis) la 100 si ceva de euro intr-un mall de acolo. Multumesc pentru raspuns! Eu speram sa fie o problema mai minora sa o pot rezolva singur...