| intrebarirandomorg a întrebat:

Salut,tocmai ce mi sa retinut talonul masini,de cei de la politie, iar acum trebuie sa fac rar-ul, imi trebuie cumva vreo chitanta ceva ca am platit amenda cand ma duc la rar?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Nu, nu este nevoie de chitanță, nu au legătură una cu alta. Mergi la rar și plătești taxa, apoi cu dovadă de la rar mergi la secția de politie unde este talonul și o ridici. Dacă mașina nu e pe numele tău nu uita să faci procură.

Fix asta fac și eu acum, singura diferență e că mie nu mi-au dat amendă ci avertisment.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu are nici o legătură una cu alta, nu e nevoie sa plătești amenda pentru a ajunge la RAR. In schimb trebuie s dovedesti ca ai remediat problema pentru care ti s-a reținut talonul intr-un service autorizat.

| Violleta2022 a răspuns:

Cei de la RAR nu au treaba cu amenda de la politie.
Rar-ul este facut de inspectorii si mecanicii auto, nu de Politie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nevoie

| sierra1 a răspuns:

Pentru rar ingrijeste-te doar să aibă starea tehnică impecabilă. Plus cauciucuri cf civ. Doar atâta!