| Sorin0072 a întrebat:

mi-a fost luat talonul la masina pentru anvelopele din fata. Am platit amenda si am pus cauciucuri dar in carte am mai multe dimensiuni omologate. Trebuie puse doar ce e trecut in talon sau ce am omologat si talonul il pot scoate eu dupa dovada de la rar sau proprietarul din talon? Masina n-am apucat sa o inmatriculez pe mine.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa ai una din dimensiunile trecute in cartea de identitate.
In talon se trece doar una, sau nici una. Tu ai voie tot ce scrie in carte.

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Cele trecute in talon, proprietar, act vanzare cumparare, chitanta copie amenda platita.

| Sorin0072 explică (pentru baru):

Deci fara proprietar nu pot face nimic nici cu actu de vanzare cumparare