| Ionut_Cristian_1983 a întrebat:

Salut,

Tocmai mi-am polishat masina si ma gandeam sa ii ofer si o protectie. Ce parere aveti de ceara aceasta?
https://carhub.ro/......s-premium/
A folosit cineva?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu pot sa-ti spun exact o parere despre aceea ceara, personal nu am folosit, dar eu tot ti-as recomanda ceara lichida de la SONAX.

Si poate mai important decat "ceara" e modul in care o aplici, respectiv cu ce o aplici si cand o aplici, deci mare atentie, cel putin daca ai o masina culoare inchisa.
Daca ai o masina neagra, nemetalizata, trebuie sa fii foarte atent, ca vopseaua aia e sensibila rau, putin praf daca e pe masina te poti trezi cu zgarieturi, deci mare atentie sa-i dai ceara doar cand e curata, si sa o speli doar la spalatorie, sau daca ai tu aparat de spalat cu presiune acasa, da, altfel nu, ca raman zgarieturi. Eu am tras un cablu de la antena CB si unde a fost tensionat si a atins vopseaua au ramas zgarieturi foarte fine.
Deci daca e neagra mare atentie.

In rest daca e alta culoare, nu prea ai probleme, cu cat e mai deschisa cu atat mai putine probleme.

1 răspuns:
| cyupaku a răspuns:

E buna