| apocalipso1994 a întrebat:

Salut TPU
Ajutati-ma va rog frumos pentru ca nu ma pricep la masini. Acum ceva timp mi-am cumparat un Opel Astra G / an fabricatie 2002. Am cumparat masina dintr-un parc auto unde mi s-a spus ca are un motor de 1.6 + 16 v insa nu sunt sigur ca este 16 v. Intrebare este, cum imi pot da seama ca motorul este in 16 v si nu este simplu? Multumesc happy

4 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Raspunsul il gasesti in cartea de identificare a masinii.
Mult succes.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa spui ca tu ai cumparat masina fara sa o duci la un tester la reprezentanta, la un mecanic care se pricepe?

| apocalipso1994 explică (pentru suntserios):

Da... mi-a placut cum merge, cum arata si mi s-a parut suficient...totusi raspunde-mi la intrebare daca stii te rog.

| viotedy a răspuns:

Scrie in CIV tipul motorului.