| dorinRSV4 a întrebat:

Am auzit ca este o lege care inca nu s-a aprobat in care se spune ca parintele iti da semnatura pentru a conduce chiar daca tu nu ai 18 ani, si conduci doar cu el in dreapta... Legea este adevarata?

De la cati ani iti poate da semnatura? Se tine cont ca parintele are de profesionist sau de anii de experienta? ....Eu am 14 ani iar tatal meu are 42 are de profestionist, toate categoriile in afara de A si D....de la cati ani ar putea sa-mi dea semnatura?

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Total greșit, iar tatăl tău, nu este profesionist dacă nu are toate categoriile.

| WPP a răspuns:

Salut, NU ai voie sa conduci pe drumurile publice fara permis decat daca faci dovada ca urmezi scoala de soferi si esti insotit de o persoana detinatoare de permis de conducere. Precizez ca am citit despre asta cu mai mult timp in urma si nu garantez ca mai este valabil/a! Mare atentie!

| dygas a răspuns:

Daca tii neaparat sa conduci fara carnet o poti face la 16 ani cu asa ceva http://www.depozitauto.ro/autoturisme/aixam/

| Bogdan_Rares_1980 a răspuns:

Nu este adevarat