| heddy10 a întrebat:

Am auzit de curand cum ca politia nu mai are voie sa te ia pentru viteza din mers (adica ei venind din sens opus) si ca nici camerele radar fixe de pe autostrada nu mai merg, deci ramane doar varianta cu pistolul/masina radar stationata. Este adevarat?

Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se zice ca vor sa reintroduca radare fixe. Cel mai probabil sa puna mai multe pentru ca erau unele care mergeau. De radare mobile se discuta sa le scoata sau sa nu mai stea ascunsi cu mcv

suntserios
| suntserios a răspuns:

Alea fixe nu au mers niciodată. In rest poate sa te ia cu ce vor ei.

| Simpatic a răspuns:

Discutii discutii. tot ce aduce bani la stat este binevenit si garantat de catre guvernanti, asa ca cainii astia vor sta in continuare la panda pentru ca e ordin de la alti CAINI DE RASA care vor ca poporul asta sa le dea bani, ei nefacand nimic pentru tara asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A picat la curte prostia asta(de fapt era mai mult de atât)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu este adevarat.
Politistii nu vor mai avea voie sa stea la panda in masini neinscriptionate, dar se vor putea folosi in continuare de aparatele radar care functioneaza in mers.
Camere fixe nu prea sunt in Romania, dar s-ar putea introduce. Deocamdata avem doar camere fixe pentru taxele de drum (rovigneta, taxa pod).

| heddy10 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Deci sa inteleg ca alea de pe autostrada sunt doar de forma?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru heddy10):

Undeva erau functionale (pe o autostrada), dar nu stiu sigur unde.
In rest, doar camere pentru rovigneta avem.