| Sorin0072 a întrebat:

am cumparat o masina si proprietarul a trecut pe talon instrainat pe tatal meu contracvt de vazare cumparare fiscal si amu politia mi-a luat talonul pentru anvelope cum sa procedez acum am.pus.anvelope iarna noi mai trebuie sa restitui talonul daca e pe. tatal meu sau sa merg cu el sa o inmatriculeze si sa nul mai scot sau cum?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai inlocuit cauciucurile te duci la RAR sa constate lucrul asta, cu constatarea se duce proprietarul din acte sa ridice certificatul... sau tu / tatal tau cu o procura facuta de proprietarul din acte