| Iamnitchi_Mihai_1987 a întrebat:

Salutare Prieteni.Am cumparat o masina cu contract de vanzare cumparare si fiscal.Am trecut-o la primarie la impozite dar nu am mers sa schimb talonul (proprietarul pe talon si cartea masinii) la inmatriculari si transcrieri.Cum trebuie sa procedez acum daca vreau sa o vand si eu mai departe si sa o scot si de la primarie?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am impresia ca trebuie sa-i dai cumparatorului contractul dintre tine si cel de la care ai luat-o tu, actele masinii, contract intre tine si cel caruia i-o vinzi, si fiscal de la tine.