| Sorin0072 a întrebat:

mi-am luat un bmw 320d si am facut contract de vanzare cumparare. Talonul e intrainat pe mine. Am actele de transcriere dar m-a oprit politia pentru anvelopele de iarna pe fata sunt de vara. Am primit amenda si mi-a luat talonul. Ma intreb acum ca trebuie sa vina proprietarul sa scoata talonul sau sa las talonul la ei sa scot direct pe mine. Se poate sau cum pot rezolva?

4 răspunsuri:
| Passatb6 a răspuns:

Poti lua tu talonul, dar pune cauciucuri de iarna...

| Sorin0072 explică (pentru Passatb6):

Si cum sa fac mai exact?

| Sorin0072 explică (pentru Passatb6):

Si care e procedura mai exact?

| suntserios a răspuns (pentru Sorin0072):

Te minte. Certificatul se restituie doar persoane care e trecuta in el, nu pe baza contractului sau a rubricii instrainat catre. Maxim daca ai procura.

Si trebuie sa treci si pe la RAR sa iti dea dovada ca defectiunea e ok acum.