| Gabriel5099 a întrebat:

Am doua boxe la mașină de 300w și vreau sa mi cumpăr un casetofon cât sa suporte boxele astea plus o alta boxa de 1500w, nu știu cât de reali sunt W ăștia. Nu prea ma pricep în domeniul asta, spune ti mi voi cum sa fac și ce trebuie sa fac sa se audă bine fără sa se ardă nimic laughing. Aștept răspunsuri, dau și fundă!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cauti pe internet modelul de difuzoare pe care le ai acum si respectiv cati W RMS are.
In functie de asta cauti un amplificator cu care vei amplifica boxele, si eventual subwooferul.
Casetofoanele, sau playerele cum imi place mie sa le spun in general scot undeva sub 40W rms, iar daca aceea boxa de care zici tu ca are 1500w are cel putin 10% din acei W sunt prea mult pentru player si cel mai probabil va ceda, ori boxa, ori playerul.