| tibi23 a întrebat:

Salut, am o intrebare. Am achizionat un televizor Samsung 40j5100 model 2015 si am un dvd LG dvx492h, si vreau sa leg la dvd boxe genius 5.1 sw 5005. Ce cablu imi trebuie? La televizor pot lega dvd-u cu hdmi, da vreau sa am sunetul 5.1, cand aprind dvd-ul. Va multumesc astept raspunsuri.

Sau la modelul asta de tv am optiunea boxa externa, ce cabluri imi trebuie si acolo eventual. (daca leg prin jack mini se aud doar boxele 5.1), eu vreau sa se auda doar cand apas eu optiunea aia. Sa se auda si boxa de la tv, si cand apas boxa externa sa fie 5.1) asta e a doua intrebare.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Ia pune tu mana si citeste, ca sa vezi ce aberatii vrei, auzi, 5.1 la tv...aoleu! 5.1 dintr-un rahat de semnal stereo...