| FakeJoker a întrebat:

am gasit niste jante, vreau sa le cumpar, intrebarea este, care sunt pasii ca sa trec jantele in CIV, ce trebuie sa fac. Am inteles ca dimensiunea jantelor trebuie sa fie o dimensiune pe care producatorul a mai trecut-o pe acest model de masina.

3 răspunsuri:
| Krax256 a răspuns:

Dimensiunile cauciucurilor recomandate de producator sunt date in urma testelor pentru a avea o autoturismul rulare cat mai buna.
Daca jantele tale nu sunt pentru cauciucurile recomandate atunci trebuie omologate RAR

| FakeJoker explică (pentru Krax256):

Da, am vrut sa scriu ca ma refer si la cauciucuri, am crezut ca se subintelege, care sunt pasi ca sa omologhez aceasta modificare?

| Krax256 a răspuns (pentru FakeJoker):

Aici iti zice care este treaba si procedura http://www.rarom.ro/? page_id=760