| mistery01ro a întrebat:

M-am decis sa trec la anvelopele de iarna! Momentan am dimensiunea 175/80 R14 dar e foarte greu de gasit aceasta dimensiune. Ce imi recomandati pentru jantele de 14? (Golf IV)

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu este deloc greu de gasit. La orice magazin de anvelope care se respecta au de 175 cu 80 pe 14. Nu iti recomand altceva findca astea sunt specificate in talon si daca le schimbi o sa aduni amenzi gramada!

2 răspunsuri:
| cossmy a răspuns:

Nu cont ce talon au cauciucurile...eu iti recomand 175/65 R14. Arata si bine, nu arata ca niste roti de tractor si sunt excelente pentru rotile de iarnahappy

| eug3n92 a răspuns:

Asa de inalte? Serios ca sunt rare cauciucurile pe 80.
Cele mai utilizate sunt pe 65.
Eu am de vara 195/50 r15, dar nu amortizeaza asa bine gropile, mai ales pe drumurile noastre praf.
Eu zic sa pui dimensiunea din talon, pentru ca nu te fura nici la viteza, nu ai treaba. Pe comanda la un magazin se gaseste orice ( chiar si second-hand se aduce pe comanda ).