| DaniTDCI a întrebat:

am incercat azi sa readuc la "viata" un piaggio grillo, am mers cu el iar la un moment dat a puscat de cateva ori pe carburator si esapament, ca si cum ar fi fost inecat, atunci s-a oprit si asta a fost tot. Daca dau la pedale sa il pornesc, motorul invarte fara probleme, dar se aude ca si cum ar scapa compresie undeva in zona motorului, se poate sa se fi dus garnitura dintre blocul motor si cilindru? Compresorul e ok, inchide cum trebuie, intre chiuloasa si cilindru am pus silicon dar tot asa face. Mai pot sa ii fac ceva sau e bun de aruncat in foc?

2 răspunsuri:
| Marcu_Stefan_2001 a răspuns:

Banuiesc ca ar fi cilindrul dus, du-te la un service, ei o sa îți spună mai precishappy

| DaniTDCI explică (pentru Marcu_Stefan_2001):

Am rezolvat problema, era semeringul iesit, dar mersi de raspuns!