| dinucristian2000 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, am scos scuterul meu de la iernat si am decis sa ii desfac motorul ca are 17500 de km. Am descoperit joc la piston in bolt si am schimbat pistonul si l-am segmentat prima data. Urmeaza sa montez motorul si sa ma plimb cu el. I-am luat ulei motul 100 2t. Deci in concluzie am schimbat asa la el: bolt piston, bolt sigurante, segmenti si rulmentul cu ace de la boltul de la piston fara cilindru. Cilindrul e original e perfect. Cum trebuie sa ii fac rodajul in cazul acesta? Multumesc anticipat dau funda!

1 răspuns:
| DryIce a răspuns:

Pune-i bile usoare (de greutate) pana face 1000 km si mergi cu 50/60 max. dupa 1300km pune-i bile de fuga si dai blana 80/90 km/h... dupa 1600km poti spune ca rodaju e gata... apropo cdi racing ai pus? ala face diferenta