| VeresezanEmanuelBogdan a întrebat:

...Am nevoie de un pachet audio (statie, amplificator cabluri etc.).As vrea ceva mai ieftin asa dar si bun daca se poate.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de ce intelegi prin "bun" si prin "ieftin", adica de pretentiile si posibilitatile tale materiale.
Unii se multumesc cu un sistem de 2+1 de 100 lei, alti melomani pretentiosi isi cumpara sistem de sonorizare hi-fi, de mii de lei si modifica si acustica camerei unde asculta.

| VeresezanEmanuelBogdan explică (pentru Bula):

Pai doar amplificator si o statie si sa leg la casetofon

| Bula a răspuns (pentru VeresezanEmanuelBogdan):

Daca vrei sa asculti doar tu, atunci ti-i destul si un 2+1 sau chiar si o pereche de casti.
Daca vrei sa faci chef cu prietenii, atunci ai nevoie de o satatie cu putere minima de iesire de 2x20W + minim 2 boxe de cel putin 50W RMS.
Diferenta de pret poate fi de zeci- sau chiar sute de ori.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumpara un subwoofer activ, cu incinta bass reflex, cu diametrul difuzorului de 8" sau 10".
https://m.emag.ro/subwoofer-activ-mtx-120w-rms-rtp8/pd/DP98VYBBM/

Asta ar fi o idee.

Răspuns utilizator avertizat
| Deserth a răspuns:

Amplificator pioneer ak 20 cu telecomanda il poti conecta la PC/Telefon/ Televizor. Pretul este doar 850 ron, iar boxe gasesti cu vreo 600 ron