| mariuscdrz a întrebat:

Am nevoie pentru o perioada nu lunga de timp o mașină mica. Nu imi trebuie o masina fitoasa, mai ales pentru faptul ca o iau temporar. Vreau sa imi achitionez o mașină mica, economică, fiabila, pe benzina si ieftină. Tin sa mentionez ca am un buget de circa 2000 de euro. Eu m-am gandit la cateva masini dar am nevoie si de parerea voastra, care masina ar fi cea mai potrivita.
- opel corsa C 1.2 sau 1.4, am avut deja pana acum ca prima masina a mea un Opel Corsa C 1.4 pe benzina;
- Dacia logan sau Sandero, motorizarile de 1.4 sau cele doua motorizari de 1.6;
- seat leon.
Care masina ar fi cea mai potrivită si daca mai aveti alte sugestii de masini, va rog sa imi spuneti. Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Matiz 400€ benzina

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt ok variantele tale, Opel 1.2 e bun, Logan 1.4 la fel, poate Leon 1.4/1.6 sunt cam slabe.
Poti sa mai pui in lista Renault Clio 1.2-1.4 ori VW Polo 1.0 sau 1.4