| ionuttanase a întrebat:

am o dacie 1310 pe injectie si pe benzina nu se tureaza! pe gpl merge bine! stiti care este problema? dau funda

1 răspuns:
| Jambooja a răspuns:

In cazul in care nu ai buton de trecere de pe gpl pe benzina, incearca sa nu mai pui GPL si sa mergi doar pe benzina ca sa vezi daca iti revine. Iar daca dupa ce termii GPL masina merge cum vrei tu pe benzina inseamna ca asta e problema. Nu are trecere manuala de pe GPL pe Benzina si prin urmare la viteze merge doar pe GPL, deci puterea e mica.