| Costin2011 a întrebat:

am o dacie 1310 si acum ca dupa 1 noiembrie daca vreau sa ies cu masina trebuie sa am cauciucuri de iarna dar am numai doua.
Merge daca le pun pe fata si pe spate cauciucuri de vara?

Numai bine.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ea merge dar problema este ca nu te lasa politia. De la 1 noembrie este obligatoriu ca toate cele 4 roti sa fie echipate cu roti de iarna. Normal daca ai rotile motrice cu roti de iarna se tine destul de bine pe drum dar acum nu iti mai permite legislatia sa le ai decat pe cele de tractiune si cere toate cele 4 roti!

2 răspunsuri:
| Flokfighter a răspuns:

Pai da ar merge numai trebuie sa ai grija sa nu iei frine brea bruste ca ai putea face accident, numai bine sper sa-ti foloseasca sfatul meu

| a1doru a răspuns:

Legea spune ca trebuie' sa ai cauciucuri de iarna.deci,toate 4 rolling on the floor