| Iisus2002 a întrebat:

Am o întrebare deoarece sunt nelămurit asupra unui aspect ...in aprilie incep școala de șofer și am de ales intre două mașini Mercedes W124 250td sau Peugeot 307 2. 0hdi și nu sunt foarte sigur pe care ar fi mai bine sa o aleg. Vreau răspunsuri argumentate sau daca se poate de la persoane care dețin sau au deținut în trecut unul dintre aceste modele sau pe ambele și ar putea să mă ajute in a alege una dintre cele două.Dau Fundă!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu cine ti ar putea recomanda o masina de 20+ ani si premium pe deasupra.

| Alexandrionelu a răspuns:

In afara de tracțiunea spate, care poate fi un dezavantaj pentru incepatori, Mercedesul este mai bun decât Peugeotul dintr-un milion de motive, pe care nu le voi enumera aici.

| lvi7 a răspuns:

Nu stiu care din cele doua ar fi mai buna dar eu am optat pentru o masina pe care mi-am dorit sa o achizitionez dupa ce voi tetmina scoala.Am facut scoala pe o benzinara pentru ca e mai pretentioasa si ma ajuta acum.Succes!