| Sp4RkMan a întrebat:

, am o intrebare in legatura cu un scuter,am baterie buna,dar in schimb nu am electromotor,se poate porni la automat? trebuie amandoua?happySi inca ceva,releul de pornire e dusbig grin,eu am nevoie doar sa stiu daca electromotul are treaba cu bateria.

Multumesc, dau funda tongue

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Nu.cine invarte daca n-ai electromotor?

1 răspuns:
| angel74dm a răspuns:

Păi electromotorul învârte motorul să pornească! Poi să ai 5 baterii, dacă n-ai electromotor nu are ce să porneacă motorul la buton. Doar la predală poţi să-l porneşti... Bineînţeles, după ce schimbi releul de pornire, fără de care nu poate porni nici măcar la pedală...