| Bogddann a întrebat:

Salutare tuturor! Am un atv bashan de 200cc și de ieri nu mai pornește.
Când dau la automat ticăie releul de pornire dar nu învârte electromotor. Țin sa precizez ca nu învârte nici dacă pun șurubelnița pe cele doua "piulițe" ale releului încercând sa fac un scurt. Ma gândesc sa fie și de la electromotor problema, în iarnă îi dadeam curent cu cleștii de pe o baterie de tir, posibil sa se fi topit ceva in electromotor?

1 răspuns:
| SoulReaver a răspuns:

Posibil sa fie duse bucsile din electromotor. Desfa-l si inlocuieste bucsile si carbunii daca se poate. La masini stiu ca se poate la atv nu stiu. Din ce spui tu nu mai arunca bendixul, cel mai probabil ar fi bucsile.