| ImAnonymous a întrebat:

Am o intrebare. Numai imi merge vitezometrul (cel ce indica viteza de deplasare a masinii) Stiti vreo alta care sa vad cu ce viteza rulez? in afara de aplicatii pe telefon! Multumesc. Nu poate fi reparat din bord nu stiu ce are calculatorul.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Gps

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai telefon cu GPS, foloseste-l cu incredere.
De la masina, mai poti afla pe diagnoza, viteza de deplasare, insa nu poti fi sigur ca este corecta, mai ales daca nu ai anvelopele cu dimensiunea omologata.
Sigurantele le-ai verificat?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Orice gps iti spune cu precizie viteza reala.
Am avut doua masini cu vitezometrul defect.Partea proasta ca nu mai functiona nici ABS-ul.
Puteam aproxima cat de cat viteza ca sa evit amenzile.
Cu GPS-ul stateam la 59 in localitate sau 79 unde limita era de 70. Asa la ochi mergeam mai incet de frica.

| EneCristian a răspuns:

Schimba-l e cel mai sigur mai sunt anumite gps cu functia de ati arata si cu cati kilometri rulezi dar mai bine dul la service te pui tu si pe alti in pericol sa mergi asa.

| generator3 a răspuns:

Pe telefon cauti magazin play si descarci speedometer, care iti arata viteza putin mai buna decat la bord, alte metode... nu cred ca mai sunt