| Samo95 a întrebat:

am o intrebare si sper ca cineva sa ma poata ajuta, am un ford mondeo din 2001 cu motor 2.0 tddi 115 cai... este vorba de cum trage masina, cu pedala la fund trage normal pana la 3000 rpm si abia dupa 3000 se simte puterea motorului. Imi poate spune cineva de ce se intampla asta si ce ar trebui sa verific? P.S ( nu scoate pic de fum si nu mananca gram de ulei )

2 răspunsuri:
| GhostRider02 a răspuns:

Din cate stiu eu nu prea ai ce sa verifici, motorul e prea mare pentru numai 3000 rpm trebuie sa il ti pe la 3500 am un prieten care are un mitubishi si tot asa e si la el, il tine la 3500-3800, merge super.Asta e parerea mea.Motorul e prea puternic pentru rotati mici, trebuie tinut la mai mari.

| GhostRider02 a răspuns:

Si app o sa iti cresca putin consumul dar nu mult, dar oricum vorbim de un motor de 2.0 care tot trebuie sa consume putin.