| FlorinBotezan10 a întrebat:

Salut TPU, am o mica intrebare poate ati trecut si voi prin asta. Am un bmw 520D 2006 163 HP distributie in fata. Masina imi taie acceleratia la 130kmh si cateodata motorul se opreste in mers, aveti idee ce senzor sau senzorii pot face aceste mici lucruri dar sâcâitoare?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Distributie in fata adica? laughing poate te referi la tractiune fata, adica ce roti trag.
Aia nu se numeste distributie, se numeste tractiune.
Nu spui nimic despre ce lumini ai la bord aprinse, de alea ce nu ar trebuie sa fie aprinse.
Nu se poate ca un motor sa se opreasca asa in mers singur si sa nu se aprinda nimic la bord.
Ma minunez cand citesc pe aci ce masini au romanii si ce se intampla.
Daca masina nu se mai accelereaza, normal ca se opreste motoru.Greu de spus, fa cum zic e cineva pe aici baga o scanare diagnoza cuym spuneti voi acolo in RO.

Dar cerei celui care face diagnoza aia sa iti dea codurile daca is ceva coduri, spui ca vrei codurile, nu explicatiile lui, apoi revii pe aici si bagi codurile, apoi cineva poate sa iti spuna posibile cauze.

| FlorinBotezan10 explică (pentru relian):

Te rog, taci.

| FlorinBotezan10 explică (pentru relian):

Unde draci ai vazut tu bmw cu tractiune in fata desteptule doamne ce prost esti

| relian a răspuns (pentru FlorinBotezan10):

De seria 1 si 2 ai auzit laq bmw? Daca nu ai auzit ramai acolo in prostia ta.
Nu esti prost, esti idiot laughing

Cealanta chestie, spune cei aia distributie in fata, cum am spus mai si semnalizezi ce timpit esti.
Mai jignesti si pe cei care iti raspund.Esti cretin, nu mai pune intrebari pe aici.

| UserRo10 a răspuns:

Salut. Pune o diagnoza si vezi ce ai stocat in ecu. De obicei la modelul asta poate fi egr blocat sau cu proleme si de aceea da limp.