| nllbia99 a întrebat:

Am o nelămurire, ași vrea sa îmi cumpăr o mașină, dar nu știu ce sa aleg dintre un Golf 7 Gti (2016-2017) un BMW seria 3 din 2015, un BMW seria 5 din anul 2012 în sus sau un Opel astra din 2017, specific ca o iau din Germania, toate modelul limuzina / scurt, motor de la 1.9 în sus și toate pe diesel. Care merita și din ce puncte de vedere merita. De ce asta și nu cealaltă. Ma puteți ajuta cu niște păreri?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Din astea ce ai enumerat tu BMW seria 5 daca poti sau daca nu seria 3.De ce? Pt ca e bmw, adica e mai buna decat VW si de opel nici nu mai pomenesc, deci nu-i vorba ca e doara numele de bmw, is mai bune din toate pctele de vedere.BMW ala seria 3 din anul ala e mai mare decat un bmw seria 5 vechi sub 2010.BMW astea noi is facute mai mari, acum, ca de altfel si audi si mercedes, le-au facut mai mari la body.Eu am vorbit cu mecanici care au spus nr 1 la mai toate e merceses apoi bmw au tabla, plastic mai totu de calitate fata de alte masini.Si eu am vazut asta la audi si bmw adica cum is piesele ca si calitate, cat tin in timp, cum se conecteaza intre ele si bmw is mai bune ca si audi. Poate audi is bune la motoare si transmisie dara in rest bmw e mai de calitate.VW si opel proaste rau

| xerxes1 a răspuns:

Golf 7 Gti este pe benzina si depaseste orice BMW 2.0 oricand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Golf daca mergi foarte mult in oras, pentru ca sunt si rapide, dar au si consumul redus fata de BMW. Te sfatuiesc sa iei BMW seria 3 daca iti place mai mult viteza si ai ceva bani de benzina. Opel isi face treaba, dar dupa mine nu se compara cu un Golf sau un Ford Fiesta 2015.

| Alex007xD a răspuns:

Golf 7 GTI e stabila, dar nu are top speed ridicat.
Aici in Germania, in zona unde stau eu, se spune ca Opel e masina saracului deoarece se strica repede.
BMW e ok, seria 5 din 2012 e superb, ai stabilitate, viteza si consum bun, iar seria 3 din 2015 nu stiu ce sa spun... nu e asa de bun ca si seria 3 din 2011.
Dintre astea iti recomand seria 3, are top speed cel mai mare dintre opel, golf, ai comfort, economisesti bani si mergi repede.
De exemplu si eu am un seria 3 e90 din 2011 Dynamics Efficient sportpaket dar eu mi l-am comandat cu chestiile din el. Pot sa spun ca la motor de 2.0 diesel, am prins 262 pe autostrada(fara reglaj la viteza) si te simti foarte confortabil, si simti siguranta si e si foarte stabila masina. Pot sa spun ca nu am patit niciodata ca cineva sa ma afume pe autostrada, daca aparea ceva mai puternic, ramaneam in fundul lui incontinuu. Iti recomand seria 3, sau fa un test, urca-te la volan si da o tura. Ai sa vezi ce avantaj mare aduce masina.

| 123456789101112131415s a răspuns:

Despre golf gti ce sa zic este foarte bun dar este foarte mic niciodata nu o sa se compare cu un bmw. Eu zic sa alegi un seria 3 de2.0l pentru faptul ca consuma foarte putib max6.0l
Daca vrei ceva ami mult spatiu atunci sa alegi seria 5
SJ ACUMA SA FIM SINCERI CI NU AR VREA SA SE DEA MARE DOAR PENTRU FAPTUL CA E BMW
O
Ai putea sa alegi si un opel astra pentru performante si pentru technologia pe care o are este de nepretuit.
EU AS ALEGE SERIA 3 320D 2.0L DAR DACA AI BANI POTI MERGE SI PE UN SERIA 5 2.0 540D