| Alexf13 a întrebat:

Am o problema cu un atv bashan250cc. Treaba sta in felu urmator l.am cumparat cu rezervorul spart dupa ce am luat alt rezervor am bagat ulei 4T si benzina dupa care l.am pornit sa il probez cand l.am pornit si acceleram scoate extre, de mult fum alb dar mult de tot iar uleiul l.a terminat rapid de tot (nu am pus mult ulei dar in 5/10min a fost gata)am observat ca motorul e foarte foarte fierbinte si radiatorul e rece. Racirea e pe apa dar are un ventilator la radiator ala porneste la buton. Pe mine ma intereseaza :1 de ce scoate fumul ala
2 de ce termina asa repede uleiul
3 de ce motorul e fierbinte si radiatorul rece
Care e problema oare? ajutati-ma va rog cat de repede dau funda!

1 răspuns:
| Manea_Alin_1999 a răspuns:

1 este din cauza ca se curata motorul si dispar gazele nearse