| Arrow_Ionut_1991 a întrebat:

am o problema cu un Piaggio Si, I-am schimbat setul motor Cilindru, Segmenti, Ambelaj, Rulmenti, Semeringuri, Camasa, tot ce a fost necesar zic eu dupa parerea mea, Toate bune si frumoase, pana la momentul oportun, PORNIREA, s-a realizat cu greu, problema era ca imi batea pistonul in bujie si imi lipea masa de carbunele bujie, am rezolvat problema punandu-i inca o saiba. A pornit dar nu-mi sta de nici-o culoare la relantiu, trebuie sa-l tin accelerat, am incercat sa-i reglez din aer infundand o gaura doua la aer, dar nici-o treaba, tot nu tine relantiul, credeti ca ma puteti ajuta? ofer funda. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| 4BubaNeagra a răspuns:

Am si eu 1 in 4 timpi, de obicei imi face asa cand nu-i bine pus pistonul la punct.